O klubu

Taneční a sportovní klub vznikl v roce 2013 a nabízí nejlepší tréninkové podmínky pro sportovní tancování LATINSKOAMERICKÝCH a STANDARDNÍCH TANCŮ, ale také pro rekreační tancování jen tak pro zábavu. Nabízí kvalitní základy a prostor pro rozvíjení všech tanečních cílů.

Všechny vedené tréninky řídí licencovaný porotce a trenér (tanečník výkonnostní třídy M – mezinárodní třídy) Bc. Rostislav Neuwirth společně s Kateřinou Chalupovou (dříve Bilíkovou). Dále mají členové klubu možnost trénovat takřka 24 hodin denně a to na krásném zrcadlovém sále. Členové klubu mají tento sál k dispozici v rámci kurzovného. 

Tento klub vznikl na základech tanečního kroužku, který v Opavě funguje už od roku 2006 a to pro děti starších 15let. V březnu roku 2010 se pak tento kroužek rozšířil o děti od 2. do 7. tříd pod záštitou taneční školy Marka Dědíka. Dále se spojil s dětmi, které chodily do tanečního kroužku Střediska volného času Opava.

V TSK Opava jsme již dokázali připravit dětské páry pro soutěžní tancování, dále vychovat starší páry tak, aby postoupily do vyšší výkonnostní třídy. V neposlední řadě jsme v roce 2015 otevřeli juniorské formace (Mistři ČR 2015 ve free show formaci – Pravěk, 1. Vicemistři ČR 2016 ve free show formaci – Příběh rybiček). V roce 2017 jsme otevřeli také dospělé formace (II. Vicemistři ČR 2018 ve free show formaci – Generace). Jak juniorské formace, tak ty dospělé vede zkušená lektorka Kateřina Chalupová.

Taneční a sportovní klub je budován nejen jako úspěšný soutěžní klub, ale také jako místo pro setkávání se s vrstevníky a rozvíjení široké škály dovedností – pohybová průprava, koordinační schopnosti, soustředění, rytmika, sociální kontakt, rozvíjení talentu, kondice a další. Samozřejmostí je odpočinek od starostí.

TSK Opava je také pořadatelem hobby taneční soutěže O pohár TSK Opava (více informací zde) a Tančírny, která je spojena s výukou, celovečerním programem a vystoupením (více informací zde).

Jsme pyšní na dotační podporu města Opavy a s hrdostí a zápalem reprezentujeme nejen na národní, ale také na mezinárodní soutěžní úrovni.

Stanovy TSK Opava