O pohár TSK Opava

O pohár TSK Opava je taneční soutěž, kterou pořádá Taneční a sportovní klub Opava pro všechny své děti od přípravky, mírně pokročilých, kroužky na základních školách až po soutěžní klub.

Akci jsme začali pořádat  v obci Otice v roce 2014 pod názvem Otický pohár. Členská základna se postupně rozrůstala a tak přestaly prostory KD Otice vyhovovat. V roce 2019 proběhl 6. ročník soutěže, poprvé však pod názvem O pohár TSK Opava.

Díky sponzorům jsou ceny velmi bohaté a zahrnují nejen medaili, diplom, ale i pohár! Atmosféru soutěže vždy doplní porota, důsledně vybrána z řad tanečních přátel klubu TSK Opava. Nechybí ani dokumentace, a tak se můžete odkazem pod textem podívat na fotky z dosud pořádaných ročníků. 

Soutěží se v kategoriích LAT (latinskoamerické tance) a STT (standardní tance), KOMBINACE (waltz – quickstep – cha-cha – jive) a SÓLO.

Smyslem soutěže je nabídnout dětem, které kroužky navštěvují, aby ukázaly, co se naučily. Motivovat je k výkonům během roku a také je seznámit s tím, že i tanec je sport. Kategorie sólo je zejména pro holčičky, které ještě nemají tanečního partnera, což ale nemusí být překážka a zasoutěžit si mohou i mezi sebou. Vnímejte Otický pohár jako taneční akademii (besídku, chcete-li) pro rodiče, prarodiče, kamarádky, kamarády a známé.

Soutěž Otický pohár je doprovázena programem, který zahrnuje vystoupení nejen nejmenších členů klubu, ale také lektorů a např. i porotců, nebo našich formací. I ten, kdo nesoutěží, se tedy může nechat bavit tanečními kreacemi a hudbou. Vždy myslíme právě na vás a to zahrnuje samozřejmě i zajištěné občerstvení.

 

 

 

Fotografie z proběhlých ročníků naleznete ZDE.

Sledujte nás na i

fejsbuk